BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 11457063
nr 1145 7063
Ljusstakar
Ett par, silver, bakelit, Bertil Berggren, 1958, höjd: 22 cm
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 20 november 2017
kl 19:32:01
20/11 19:27:01
20 nov
Retro - 50/60-tal
Läs mer om Retro - 50/60-tal
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver